Sada CorelDRAW® Graphics Suite X5 nabízí profesionálním grafikům více flexibility, obsahu a nástrojů pro práci s barvami

[20.04.2010 Radek Hofman – Corel Account Manager pro ČR/SR]

COREL TM

Nejnovější verze grafické sady, která získala již řadu ocenění, nyní k dispozici v polštině, češtině, švédštině a finštině

Maidenhead, Velká Británie – 20. dubna 2010 – Společnost Corel Corporation dnes ohlásila uvedení lokalizovaných verzí sady CorelDRAW® Graphics Suite X5 v polštině,češtině, švédštině a finštině. Grafická sadaCorelDRAW Graphics Suite X5, která zahrnuje více než 50 nových funkcí a vylepšení, nabízí významné vylepšení správy Krabice CZprvků návrhu, správy barev a webové grafiky, širokou škálu výukových zdrojů a výrazně více obsahu než dříve.

Sada CorelDRAW® pomáhá uživatelům po celém světě vytvářet grafické práce již více než 20 let. Díky své flexibilitě a výkonnosti získala stovky mezinárodních ocenění, neboť se trvale zaměřuje na řešení těch nejpalčivějších úkolů, které každodenně řeší její věrní uživatelé. Nová verze této sady navazuje na tuto tradici a zaměřuje se na inovace, které jsou pro uživatele nejdůležitější v celé řadě oborů, včetně tvorby reklamních panelů, grafických návrhů, oděvního návrhářství, širokoformátového tisku, marketingu, výroby tištěných materiálů či problematiky malých firem.

„V průběhu vývoje sady CorelDRAW Graphics Suite X5 náš tým úzce spolupracoval s komunitou uživatelů. Chtěli jsme zajistit, že nové funkce a vylepšení přinesou uživatelům skutečně užitek. Chtěli jsme pochopit, co mají na tomto produktu tak rádi a co potřebují k tomu, abychom jim dále usnadnili práci,“ uvedl Gérard Métrailler, hlavní vedoucí správy produktů oddělení Graphics ve společnosti Corel.

Nová sada poskytuje uživatelům více flexibility

Při vývoji nejnovější verze sady CorelDRAW Graphics Suite X5 se tým společnosti Corel soustředil na pět základních oblastí, které jsou uživateli považovány za hlavní prioritu:

Organizér Corel® CONNECT zjednodušuje pracovní postupy a nabízí rychlý přístup k většímu objemu obsahu

Sada CorelDRAW Graphics Suite X5 usnadňuje uživatelům propojení s obsahem. Nová aplikace Corel® CONNECT umožňuje synchronizaci s produkty CorelDRAW® a Corel PHOTO-PAINT® a poskytuje rychlý přístup k obsahu v počítači, místní síti nebo na disku. Podpora více než 100 nejvíce využívaných formátů souborů je navíc zárukou, že uživatelé budou moci snadno spolupracovat a vyměňovat si soubory s klienty i spolupracovníky. Sada CorelDRAW Graphics Suite rovněž navazuje na tradiční nabídku široké škály písem, klipartů a dalších podkladů včetně:

  • 10 000 vysoce kvalitních klipartů a digitálních obrázků
  • 1000 profesionálních volně použitelných digitálních fotografií s vysokým rozlišením
  • 1000 písem OpenType®, včetně písem Windows® Glyph List 4 (WGL4) a ryteckých písem
  • 2000 šablon vozidel
  • 350 profesionálně navržených šablon

Nové a vylepšené nástroje zajišťují větší přesnost a možnosti experimentování

Tato sada poskytuje velké množství nových a vylepšených funkcí, které uživatelům pomáhají tvořit s jistotou. Mezi tyto funkce patří nástroj B-Spline, aktualizované malířské techniky, nástroj pro kreslení šipek s nastavitelnou velikostí, vylepšené nástroje spojovacích a kótovacích čar a nový nástroj Kótování segmentů. Výrazně vylepšený je také nástroj Síťová výplň, s jehož pomocí lze navrhovat objekty s mnohobarevnými výplněmi a plynulejšími barevnými přechody. Nové nástroje pro práci s webovou grafikou umožňují uživatelům pracovat přímo v rastrovém režimu, podrobně zobrazovat jednotlivé pixely a zobrazovat náhled ještě před publikováním online.

Upravený systém správy barev zajišťuje přesnost a zrychluje dokončování projektů

Sada CorelDRAW Graphics Suite X5 představuje úplnou změnu v přístupu ke správě barev a zajišťuje uživatelům jejich přesnou reprezentaci. Nové ukotvitelné panely Dokument (CorelDRAW) a Obrázek (Corel PHOTO-PAINT) vám pomohou uložit specifické barvy pro projekt a použít barvy z předchozího projektu. Do řady dialogových oken barev, palet barev a výběrů barev byl také přidán nástroj Barevné kapátko, který přináší další možnosti pohodlného nabírání barev.

Snadný výstup do více formátů

Díky kompatibilitě s nejširší škálou formátů souborů na trhu poskytuje sada CorelDRAW Graphics Suite X5 flexibilitu, kterou dnes návrháři potřebují při přípravě výstupů své práce. Tentýž design je často třeba upravit pro webové reklamy, tištěné reklamy nebo brožury, trička, billboardy a digitální tabule. To, že je do sady CorelDRAW Graphics Suite nově zahrnut také software SWiSH miniMax™ 2 pro webové animace, pomáhá uživatelům zajišťovat webovou produkci mnohem snáze než dříve.

Plnobarevná příručka a výuková videa poskytují vysvětlení a inspiraci pro jednotlivé projekty

Začátek práce se sadou CorelDRAW Graphics Suite X5 je mnohem jednodušší, bez ohledu na úroveň vašich dosavadních znalostí. Nová vázaná plnobarevná příručka obsahuje tipy a techniky, které jsou užitečné pro uživatele všech úrovní pokročilosti, a nabízí skvělou možnost učit se od profesionálních návrhářů využívajících tuto sadu při návrzích v oblasti módních kolekcí, šperků, knižních ilustrací, designu automobilů a obalů produktů. Sada je rovněž doplněna o více než dvě hodiny výukových videokurzů.

„Produkt CorelDRAW Graphics Suite tvoří klíčovou součást mé každodenní práce. Díky četným vylepšením, které sada CorelDRAW Graphics Suite X5 nabízí, mám k dispozici ještě výkonnější nástroj, který mi pomáhá přesně a efektivně dokončovat projekty,“ říká Michal Polák, vlastník grafického studia FRANCISDRAKE se sídlem v České republice. „Je naprosto jasně vidět, že vývojový tým společnosti Corel skutečně naslouchal hlasu uživatelů a ve spolupráci s nimi vytvořil dosud nejlepší sadu CorelDRAW Graphics Suite.“

Co je součástí sady CorelDRAW Graphics Suite X5

Sada CorelDRAW® Graphics Suite X5 zahrnuje intuitivní aplikaci pro vektorové ilustrace a stránkový zlom CorelDRAW®, aplikace pro profesionální úpravy obrázků Corel® PHOTO-PAINT™, nástroj pro snadný a rychlý převod rastrů na upravovatelnou vektorovou grafiku Corel® PowerTRACE™ a jednoduchý nástroj pro tvorbu snímků obrazovky Corel CAPTURE™.

Novinkou je Corel® CONNECT, celoobrazovkový integrovaný organizér obsahu, který uživatelům umožňuje prohlížet digitální obsah dodávaný se sadou a rychle vyhledat v počítači nebo v místní síti prvky, které ideálně doplní jejich návrh. Sada

CorelDRAW Graphics Suite X5 rovněž zahrnuje řadu podpůrných aplikací, širokou škálu obsahu a podrobné výukové zdroje.

Další informace o sadě CorelDRAW Graphics Suite X5 a podrobný seznam nových a vylepšených funkcí naleznete na adrese www.corel.com/cz/coreldraw.Další informace o využití sady CorelDRAW Graphics Suite po celém světě naleznete na webu komunity uživatelů tohoto produktu na adrese http://coreldraw.com.

Ceny a dostupnost

Sadu CorelDRAW Graphics Suite X5 lze zakoupit za doporučenou maloobchodní cenu 530 EUR (plná verze) nebo 299 EUR (upgrade). Produkt lze okamžitě zakoupit ve formě verze ke stažení (ESD) na adrese www.corel.cz. Verzi softwaru v krabici lze předběžně objednat prostřednictvím společnosti Corel nebo globálních prodejců. Sada CorelDRAW Graphics Suite X5 je nyní k dispozici v angličtině, němčině, francouzštině, holandštině, italštině, španělštině, brazilské portugalštině, ruštině, polštině, češtině, švédštině a finštině. Uvedené ceny jsou bez DPH.

O společnosti Corel

Společnost Corel je přední softwarová společnost s více než 100 miliony aktivních uživatelů ve více než 75 zemích. Vyvíjíme software, který napomáhá lidem vyjadřovat jejich myšlenky a sdílet jejich příběhy daleko více vzrušujícím, kreativnějším a přesvědčivějším způsobem. Během let jsme si vybudovali pověst dodavatele inovativních a spolehlivých produktů, s kterými se uživatelé snadno seznamují a dobře se jim s nimi pracuje a které pomáhají lidem dosahovat nových úrovní produktivity. Odborníci reagovali na novátorství, provedení a hodnotu softwaru stovkami ocenění.

Portfolio oceňovaných produktů naší společnosti zahrnuje některé celosvětově uznávané a oblíbené značky softwaru, jako jsou CorelDRAW® Graphics Suite, Corel® Painter™, Corel DESIGNER® Technical Suite, Corel® Paint Shop Pro® Photo, Corel® VideoStudio®, Corel® WinDVD®, Corel® WordPerfect® Office, WinZip® a nedávno vydané Corel® Digital Studio™ 2010. Ústředí společnosti sídlí v kanadské Ottawě. Další velké kanceláře jsou ve Spojených státech, Velké Británii,v Německu, Číně, na Tchaj-wanu a v Japonsku.

###

© 2010 Corel Corporation. Všechna práva vyhrazena. Corel, CorelDRAW, Paint Shop Pro, Painter, Corel DESIGNER, VideoStudio, WordPerfect, WinDVD, WinZip, Digital Studio a logo společnosti Corel jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky společnosti Corel Corporation nebo jejích dceřiných společností. Všechny ostatní uvedené názvy a registrované či neregistrované ochranné známky slouží pouze k identifikaci a jsou výhradním vlastnictvím jejich příslušných vlastníků.

Kontakt pro tisk:

Deborah Thomas
Manažer PR pro oblast EMEA
deborah.thomas@corel.com
+44 (0) 1628 589850

Radek Hofman
Corel Account Manager pro ČR/SR
e-mail: radek.hofman@corel.com
tel.: +420-737 090 069

Ke stažení

PDF Tiskova-zprava-CorelDRAW-Graphics-Suite-X5-CZ-20IV2010.pdf (111 kB).

top


www.multimedia-activity.cz - webdesign, webhosting, multimedia, reklama, potisk triček

COREL.com / Obsah 2002 – 2011 CORELclub.cz