CorelDRAW® Graphics Suite X5 přináší profesionálním grafikům větší mnohostrannost, nástroje ke správě obsahu a barev

[23.02.2010 Radek Hofman – Corel Account Manager pro ČR/SR]

COREL TM

Nejnovější verze oceňovaného grafického balíku staví požadavky uživatelské komunity do samého středu vývojového úsilí

Maidenhead, Velká Británie – 23. únor 2010 – Společnost Corel dnes představila CorelDRAW® Graphics Suite X5, nejnovější verzi svého oceňovaného balíku profesionálních grafických aplikací. S více než 50ti novými nebo zdokonalenými funkcemi představuje CorelDRAW Graphics Suite X5 zásadní zdokonalení systémů pro správu a řízení, správy barev a webové grafiky. Standardní součástí je také široká škála výukových materiálů a nejucelenější obsah grafických prvků. Download verze a zkušební verze jsou k dispozici okamžitě, v běžné distribuci se produkt objeví před koncem měsíce března, a to v anglické, německé, francouzské, holandské, italské, španělské jazykové verzi stejně jako v brazilské portugalštině.

Po více než 20 let CorelDRAW® pomáhá vytvářet uživatelům PC ve světě adresnou grafiku. CorelDRAW Graphics Suite, známý pro svou mnohostrannost a účinnost, získal stovky mezinárodních průmyslových ocenění díky soustavnému zaměření na urgentní a naléhavé potřeby loajálního společenství svých uživatelů. Nová verze produktu pokračuje v této tradici a soustředí se na inovace, které jsou zásadní pro většinu uživatelů v celém spektru průmyslových odvětví včetně signmakingu, grafického designu, módního a oděvního návrhářství, velkoformátového tisku, marketingu, tiskařského průmyslu nebo malých firem.

„Během vývojového cyklu CorelDRAW Graphics Suite X5 náš tým úzce spolupracoval s širokou uživatelskou komunitou, abychom si byli jisti, že v nové verzi nabídneme takové prvky a vylepšené funkce, které budou pro naše uživatele znamenat podstatnou změnu. Chtěli jsme ještě lépe porozumět tomu, co se jim na našem produktu líbí a co potřebují k tomu, aby byly jejich dojmy a zkušenosti ještě lepší,“ říká Gérard Métrailler, Senior Director společnosti Corel pro produktový management grafických aplikací.

Nová kolekce nabízí uživatelům větší flexibilitu a rozmanitost

Při vývoji nejnovější verze CorelDRAW Graphics Suite X5, se tým společnosti Corel soustředil na 5 oblastí, které uživatelé vyhodnotili jako prioritní. Jedná se o:

Corel® CONNECT zjednodušuje pracovní postupy, nabízí rychlý přístup k ještě širšímu obsahu

CorelDRAW Graphics Suite X5 poskytuje uživatelům jednoduchý přístup k jejich obsahu. Zcela nový Corel® CONNECT je plně integrovaná aplikace synchronizovaná jak s CorelDRAW tak i s Corel® PHOTO-PAINT™, která poskytuje rychlý přístup k obsahu počítače, sítě nebo přenositelných médií. Navíc podpora více než 100 všeobecně užívaných formátů souborů zaručuje uživatelům snadnou spolupráci a výměnu podkladů s klienty nebo kolegy. CorelDRAW Graphics Suite rovněž navazuje na svou tradiční nabídku širokého výběru písem, klipartů a dalších, včetně:

  • 10 000 vysoce kvalitních klipartů a digitálních obrázků
  • 1 000 profesionálních volně použitelných digitálních fotografií ve vysokém rozlišení
  • 1 000 písem OpenType® včetně Windows® Glyph List 4 (WGL4) a ryteckých písem
  • 2 000 specifických šablon dopravních prostředků
  • 350 profesionálně navržených šablon

Nové a zdokonalené nástroje, které umožňují větší přesnost a kreativitu

Předvedení zásadních nových a rozšířených prvků poskytuje uživatelům jistotu při tvorbě. Tyto funkce zahrnují nástroj „B-Spline“, aktualizované prostředky umělecké tvorby, odstupňované zakončení kótovacích šipek, vylepšené nástroje pro propojení objektů a kótování a novou funkci „Segment Dimension“. Funkce „Síťová výplň“ byla také významně vylepšena, tak aby pomohla uživatelům navrhovat vícebarevně vyplněné objekty s plynulejšími barevnými přechody. Nové nástroje pro webovou grafiku umožňují uživatelům pracovat v režimu rastrů v rámci CorelDRAW, detailně přímo v úrovni jednotlivých pixelů, s možností náhledu práce před jejím publikováním on-line.

Zdokonalený systém správy barev zajišťuje přesnost a urychluje dokončení projektu

CorelDRAW Graphics Suite X5 představuje úplnou změnu v přístupu ke správě barev, nyní poskytující uživatelům přesné barevné znázornění. Nový ukotvitelný panel Dokument (v CorelDRAW) a Image (v Corel PHOTO-PAINT) umožňuje uživatelům ukládat barvy specifické pro určitý projekt a opakovaně používat barvy z předchozích projektů. Nadto byly do dialogových oken pro barvy dodány kapátka, palety barev a voliče barev napříč produktem. Dodatky nabízejí rychlejší a pohodlnější možnosti vzorkování barev.

Snadný výstup do vícenásobných formátů

Díky kompatibilitě s průmyslovými standardy formátů souborů nabízí CorelDRAW Graphics Suite X5 flexibilitu, kterou současní designeři potřebují pro výstupní formu svých projektů. Stejný návrh může být potřeba ve formě webového banneru, tištěné inzerce, letáku nebo podkladu pro tisk na tričko, billboardu či digitálního poutače. Dodatečné zahrnutí nové aplikace SWiSH miniMax™ 2 pro webovou animaci pomáhá uživatelům zjednodušit tvorbu webových stránek více, než kdykoliv předtím.

Celobarevný průvodce a instruktážní videa přináší porozumění a inspiraci pro projekty

Bez ohledu na míru vaší zkušenosti je dnes mnohem jednodušší začít pracovat s CorelDRAW Graphics Suite. Nový celobarevný průvodce v pevné vazbě popisuje techniky a tipy pro uživatele všech úrovní zkušeností a znalostí a nabízí jedinečnou příležitost učit se od profesionálů, kteří používají tuto sadu v průmyslových oborech jako je módní návrhářství, návrhy šperků, knižní ilustrace nebo balení výrobků.

“CorelDRAW Graphics Suite je nezbytná součást mé každodenní práce. S četnými zlepšeními obsaženými v CorelDRAW Graphics Suite X5 mám nyní k dispozici ještě výkonnější nástroj, který mi pomáhá dokončit projekty přesně a efektivně“, říká pan Michal Polák, majitel designového studia FRANCISDRAKE, které sídlí v České republice. „Je evidentní že vývojový tým společnosti Corel skutečně naslouchal svým uživatelům a spolupracoval s nimi tak, aby vytvořil dosud nejlepší CorelDRAW Graphics Suite.“

Co obsahuje sada CorelDRAW Graphics Suite X5

Sada CorelDRAW® Graphics Suite X5 zahrnuje CorelDRAW®, aplikaci pro intuitivní tvorbu vektorových ilustrací a stránkový zlom; Corel® PHOTO-PAINT™, profesionální aplikaci pro editaci obrázků; Corel® PowerTRACE™, pomůcku pro rychlý a přesný převod rastrů na upravitelnou vektorovou grafiku a Corel CAPTURE™, pomůcku pro zachytávání snímků obrazovky jedním kliknutím.

Nově je v balíku přidán Corel® CONNECT, vestavěný celoobrazový organizér obsahu, který dovoluje uživatelům prohledávat digitální obsah sady, svých počítačů nebo lokálních sítí a tak rychle najít vhodný grafický prvek pro svůj projekt. CorelDRAW Graphics Suite X5 také zahrnuje celou řadu podpůrných funkcí, širokou škálu obsahových materiálů a podrobné výukové materiály.

Více poznatků o CorelDRAW Graphics Suite X5, podobně jako detailní seznam nových či vylepšených funkcí sady, získáte na webových stránkách www.corel.com/coreldraw. Informace o využití CorelDRAW Graphics Suite ve světě najdete na komunitních stránkách produktu na http://coreldraw.com.

Ceny a Dostupnost

Navrhovaná maloobchodní cena sady CorelDRAW Graphics Suite X5 je €599 EUR pro plnou edici, nebo €299 EUR pro edici upgrade. Produkt je dosažitelný okamžitě formou stažení elektronické edice (ESD) ze stránek www.corel.com. Krabicové verze sady je možné objednat předem prostřednictvím společnosti Corel nebo v síti maloobchodních prodejců. Sada CorelDRAW Graphics Suite X5 je dostupná v angličtině, němčině, francouzštině, holandštině, italštině, španělštině a brazilské portugalštině. Ceny jsou uvedeny bez DPH.

O společnosti Corel

Společnost Corel je jednou z vedoucích softwarových společností na světě se 100 milióny aktivních uživatelů v 75 zemích světa. Vyvíjíme softwarové produkty, které pomáhají uživatelům vyjádřit své nápady a sdílet je více vzrušujícími, tvůrčími a přesvědčivými způsoby. Během let jsme si vybudovali uznání v oblasti dodávek novátorských a důvěryhodných produktů, které jsou snadno použitelné a pomáhají uživatelům dosáhnout nových úrovní produktivity. Toto je doloženo stovkami ocenění produktů za novátorství, design a hodnotu z různých průmyslových oborů.

Naše oceňovaná produktová nabídka zahrnuje některé celosvětově respektované a populární softwarové značky jako je CorelDRAW® Graphics Suite, Corel® Painter™, Corel DESIGNER® Technical Suite, Corel® Paint Shop Pro® Photo, Corel® VideoStudio®, Corel® WinDVD®, Corel® WrdPerfect® Office, WinZip® a v nedávné době uvedené Corel® Digital Studio™ 2010. Centrála společnosti se nachází v kanadské Ottawě a hlavní světové kanceláře máme ve Spojených Státech, Velké Británii, Německu, Číně, Taiwanu a Japonsku.

###

© 2010 Corel Corporation. Všechna práva vyhrazena. Corel, CorelDRAW, Paint Shop Pro, Painter, Corel DESIGNER, VideoStudio, WordPerfect, WinDVD, WinZip, Digital Studio a logo Corel jsou obchodní nebo registrované obchodní známky společnosti Corel anebo jejich poboček. Všechny ostatní názvy produktů a registrované či neregistrované obchodní známky jsou užity pouze k identifikačním účelům a zůstávají výhradním vlastnictvím příslušných vlastníků.

Kontakt pro média:

Deborah Thomas
EMEA PR Director
e-mail: deborah.thomas@corel.com
tel.: +44-1628-589850

Radek Hofman
Corel Account Manager pro ČR/SR
e-mail: radek.hofman@corel.com
tel.: +420-737 090 069

Ke stažení

PDF Tiskova-zprava-CorelDRAW-Graphics-Suite-X5-23022010_CZ.pdf (121 kB).

top


www.multimedia-activity.cz - webdesign, webhosting, multimedia, reklama, potisk triček

COREL.com  / Obsah 2002 CORELclub.cz