Společnost Corel uvádí sadu CorelDRAW® Graphics Suite X6

Tisková zpráva

Verze: CorelDRAW® GRAPHICS SUITE X6

[vložil 20.03.2012 Jiří Beroušek]

COREL balonNejnovější verze nabízí rozšířenou podporu písem OpenType®, nástroj pro tvorbu vlastních souladů barev, nové funkce pro stránkový zlom, nativní podporu 64bitové platformy a vylepšenou podporu vícejádrových procesorů.

Maidenhead, Velká Británie, 20. březen 2012 - Společnost Corel dnes oznámila, že uvádí na trh produkt CorelDRAW® Graphics Suite X6, nejnovější verzi své klíčové sady grafického softwaru. Tato nová sada, která se pyšní zcela přepracovaným typografickým jádrem, novými inspirativními styly a soulady barev a výkonnými nástroji pro tvorbu tvarů, nabízí profesionálním grafikům nejlepší a nejvýkonnější tvůrčí nástroje, jež jsou v současnosti na trhu. Tato upgradovaná verze otevírá komunitě grafiků nové tvůrčí možnosti, zlepšuje pracovní procesy a výkon a usnadňuje začínajícím i zkušeným návrhářům přístup k materiálům, práci se špičkovými nástroji a technologiemi a bezproblémovou tvorbu grafických návrhů.

Krabice X6"Tvořivost a všestrannost uživatelů produktů CorelDRAW jsou pro nás každodenní inspirací. Uživatelé hrají ústřední roli v procesu vývoje důležitých funkcí a vylepšení, které pomohou urychlit proces návrhu a umožní jim předvést vlastní styl," říká John Falsetto, hlavní manažer produktů CorelDRAW. "Chceme uživatelům poskytnout všechny nástroje a možnosti, které potřebují k tvůrčí práci a maximální produktivitě, aby mohli sdílet svoji vizi s ostatními a inspirovat je svými návrhy."

Nové funkce a mnohá vylepšení, která nejnovější verze sady obsahuje, se zaměřují na potřeby uživatelů produktů CorelDRAW působících v nejrůznějších oborech, jako je tvorba reklamních panelů, grafika, módní návrhářství, velkoformátový tisk, marketing, výroba tištěných materiálů, sítotisk, gravírování a další.

Některé důležité nové funkce a vylepšení:

 • Rozšířená podpora písem OpenType®: Vytvářejte působivé texty pomocí pokročilých typografických funkcí OpenType®, jako jsou například kontextové a stylistické alternativy, ligatury, ornamenty, ozdobné varianty a další funkce.
 • Nové vlastní soulady barev: Hromadně upravujte barvy prostřednictvím souladu a na základě analýzy barev a odstínů vytvářejte doplňková barevná schémata.
 • Nativní podpora 64bitové platformy a vylepšená podpora vícejádrových procesorů: Zpracovávejte soubory a obrázky až o 50 % rychleji než předtím.
 • Nové tvůrčí nástroje pro tvorbu vektorových tvarů: Přidávejte kreativní efekty pomocí čtyř nových nástrojů pro tvrobu vektorových tvarů - Rozmazat, Vír, Přitáhnout a Odpudit.
 • Nové jádro a ukotvitelný panel Styly: Rychle formátujte návrhy a usnadněte si tvorbu, použití a správu stylů díky konzistentnímu formátování různých objektů.
 • Nová aplikace Corel® Website Creator™ X6: Snadno vytvářejte a spravujte weby pomocí webového průvodce a šablon, přetahujte položky myší a využijte dokonalou integraci s jazyky XHTML, CSS, JavaScript a XML.
 • Nový nástroj Smart Carver™ (Inteligentní ořezávač): Odstraňujte z obrázků nežádoucí oblasti při zachování poměru stran.
 • Vylepšené funkce pro stránkový zlom: Nové a vylepšené funkce hlavní vrstvy, vodítka zarovnání, interaktivní rámce a další prvky vám usnadní práci na stránkovém zlomu.
 • Nový vzhled ukotvitelného panelu Vlastnosti objektu: šetřete čas díky dolaďování návrhů a přístupu k nastavení objektu z jednoho místa.

"Lidé hledají software, který dokáže nabídnout profesionální výsledky, ale nebude příliš složitý. To je důležité zejména pro ty, kdo potřebují grafický software při práci," vysvětluje Kathleen Maherová, hlavní analytička společnosti Jon Peddie Research. "Sada CorelDRAW Graphics Suite byla navržena právě za tímto účelem a je zřejmé, že se toto zaměření silně projevuje i v nové verzi. Společnost Corel nabízí funkce, které činí tento software zajímavým pro zkušené grafiky, zároveň se však s ním rychle naučí pracovat i noví uživatelé."

Co je součástí sady CorelDRAW Graphics Suite X6:

 • CorelDRAW® X6, intuitivní aplikace pro vektorové ilustrace a stránkový zlom
 • Corel® PHOTO-PAINT™ X6, profesionální aplikace pro úpravu obrázků
 • Corel® PowerTRACE™ X6, nástroj umožňující rychle a přesně převádět rastry na upravitelnou vektorovou grafiku
 • Corel® CONNECT™, prohlížeč na celou obrazovku, který umožňuje prohledávat digitální obsah v počítači, místní síti, na disku a v databázích služeb iStockPhoto® a Fotolia
 • Corel CAPTURE™ X6, nástroj pro pořízení snímku obrazovky jedním kliknutím
 • Corel® Website Creator™ X6, nový výkonný software pro tvorbu webových stránek

Krabice X6Uživatelé rovněž získají 10 000 klipartů a obrázků ve vysoké kvalitě, 1 000 nových profesionálních digitálních fotografií ve vysokém rozlišení, 1 000 písem OpenType, včetně špičkových písem, jako je Helvetica®, 2 000 šablon vozidel, 350 šablon navržených profesionály a 800 rámců a vzorů.
V průběhu životního cyklu sady CorelDRAW Graphics Suite X6 bude společnost Corel zpřístupňovat uživatelům další obsah a funkce, které přinesou lepší práci s produkty X6.

Všechny verze sady CorelDRAW Graphics Suite X6 v krabici obsahují obsáhlou vázanou barevnou příručku, která pomůže uživatelům všech úrovní rychle zahájit práci.

Kompletní obsah sady CorelDRAW Graphics Suite X6 a odkaz na stažení plně funkční 30denní zkušební verze zdarma naleznete na adrese www.corel.com/coreldraw.

Dostupnost a ceny

Sada CorelDRAW Graphics Suite X6 je okamžitě k dispozici ke stažení v elektronické formě (ESD) na webu www.corel.com, a to v angličtině, němčině, italštině, francouzštině, španělštině, brazilské portugalštině a holandštině. Verze v krabicích budou u autorizovaných prodejců společnosti Corel
k dispozici na konci března. Doporučená maloobchodní cena činí 599 EUR za plnou verzi a 299 EUR za upgrade. Uvedené ceny jsou bez DPH. Podrobnější informace o cenách a pravidlech upgradu naleznete na adrese www.corel.com/coreldraw. K dispozici jsou rovněž licence pro komerční
a vzdělávací sektor.

Polská, česká, ruská, švédská, finská, maďarská a turecká jazyková verze sady CorelDRAW Graphics Suite X6 bude k dispozici na jaře 2012.

Zdroje v médiích a na blozích

Další zdroje týkající se produktu CorelDRAW, včetně videí, obrázků a materiálů pro recenzenty, naleznete na adrese www.corel.com/newsroom/coreldraw.

Seznamte se s komunitou uživatelů produktů CorelDRAW

Kontakt

Chcete-li získat další informace o sadě CorelDRAW Graphics Suite X6 nebo si promluvit se členem produktového týmu, použijte následující kontakt:

Tim Schade

manažer PR pro oblast EMEA

tim.schade@corel.com

Tel.: +44(0)1628 589 849

O společnosti Corel

Společnost Corel je přední softwarová společnost s více než 100 miliony aktivních uživatelů ve více než 75 zemích. Vyvíjíme software, který lidem pomáhá vyjadřovat myšlenky a sdílet příběhy mnohem
zajímavějším, kreativnějším a přesvědčivějším způsobem. Během let jsme si vybudovali pověst dodavatele inovativních a spolehlivých produktů, se kterými se uživatelé snadno seznamují a dobře se jim s nimi pracuje a které pomáhají lidem dosahovat nových úrovní produktivity. Odborníci reagovali na novátorství, provedení a hodnotu našeho softwaru stovkami ocenění.

V únoru 2012 provedla společnost Corel akvizici společnosti Roxio, která nabízí široké spektrum řešení v oblasti digitálních médií a zabezpečení, a rozšířila tak své portfolio o nové produkty, jako je například nejoblíbenější sada pro tvorbu digitálních médií a nejrozšířenější software pro převod formátů pro platformu Mac.

Naše oceňované portfolio produktů zahrnuje oblíbené a celosvětově uznávané produkty, jako je CorelDRAW® Graphics Suite, Corel® PainterT, Corel® PaintShopT Pro, Corel® VideoStudio®, Corel® WinDVD®, Corel® WordPerfect® Office, WinZip®, Roxio Creator® a Roxio® Toast®.

© 2012 Corel Corporation. Všechna práva vyhrazena. Corel, logo Corel, logo Corel s balónem, CorelDRAW, Corel CAPTURE, Corel CONNECT, PowerTRACE, Painter, PaintShop, PHOTO-PAINT, Smart Carver, VideoStudio, Website Creator, WordPerfect a WinDVD jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky společnosti Corel Corporation v Kanadě, USA a/nebo dalších zemích. WinZip je registrovaná ochranná známka společnosti WinZip International LLC. Všechny ostatní uvedené názvy a registrované či neregistrované ochranné známky slouží pouze k identifikaci a jsou výhradním vlastnictvím jejich příslušných vlastníků.

PDF Tisková zpráva ke stažení v PDF (103 kB)

 

CORELRadek Hofman
Account Manager
Corel Int'l Corp., organizační složka
Na Žertvách 23, Praha 8, 180 00
t +420-284 683 205 | m +420-737 090 069 | f +420-284 683 205

Navštivte naše webové stránky

top


www.multimedia-activity.cz - webdesign, webhosting, multimedia, reklama, potisk triček

COREL.com  / Obsah 2002 CORELclub.cz