PRAHA – 2. dubna 2014 – Společnost Corel® představila sadu CorelDRAW Graphics Suite X7

Tisková konference CorelDRAW® GS X7

[02.04.2014 zveřejnil Jiří Beroušek]

CDR X7Nová sada CorelDRAW® Graphics Suite X7 dává uživatelům možnost vytvářet design podle jejich představ

Upravené uživatelské rozhraní, přizpůsobitelné pracovní plochy a vylepšené možnosti výplní pomáhají uživatelům oživit a zrychlit pracovní postupy

PRAHA – 2. dubna 2014 – Společnost Corel® dnes představila sadu CorelDRAW Graphics Suite X7, nejnovější verzi své vlajkové grafické sady. Díky upravenému a vysoce přizpůsobitelnému uživatelskému prostředí je sada ušita na míru všem pracovním postupům. Při vytváření grafického návrhu tak nabízí nové způsoby zvýšení produktivity v každém jeho kroku.

„Během tvorby sady CorelDRAW Graphics Suite X7 jsme reagovali na požadavky od uživatelů více, než kdy předtím,“ říká Gérard Métrailler, Senior Director, Product Management – Graphics, ve společnosti Corel. „Prakticky každá nová funkce byla vytvořena na základě jejich ohlasů. Naším cílem je zajistit, aby uživatelé produktu CorelDRAW mohli svou práci dokončit tak rychle, jak je to jen možné. Proto jsme je nechali rozhodnout, jak budou se sadou CorelDRAW Graphics Suite X7 pracovat.“

Tato hlavní verze poskytuje výkonné nástroje pro výplně, vysoké DPI, podporu práce na více obrazovkách a na dotykových obrazovkách a další možnosti sdílení obsahu s komunitou CorelDRAW. Podpora více jader a nativní podpora 64bitových systémů navíc uživatelům umožňuje spustit více aplikací najednou a snadno zpracovávat velké soubory. Tento program pomůže uživatelům zahájit práci rychle, dokončovat projekty efektivně a zcela přizpůsobit proces návrhu jejich potřebám.

Nové a vylepšené funkce sady CorelDRAW Graphics Suite X7 zajišťující úsporu času:

 • Výběr pracovní plochy: Výběr ze šesti předdefinovaných pracovních ploch navržených na základě úrovně odbornosti a pro specifické úlohy: Lite, Default, Classic, Adobe Illustrator, Photoshop, Advanced Page Layout nebo Advanced Illustration

 • Rychlé přizpůsobení: Přizpůsobení pracovní plochy tak, aby odrážela libovolný postup práce, jednoduchým přidáním nebo odebráním ukotvitelných panelů, nástrojů a dalších položek.

 • Přechodové výplně: Lepší výsledky lze dosáhnout rychleji díky naprosté kontrole nad výplněmi a průhledností. Je možné vytvářet eliptické a obdélníkové přechodové výplně, ovládat průhlednost v rámci jednotlivých barev přechodové výplně, opakovat přechodové výplně v rámci objektů a přizpůsobovat úhel rotace výplně.

 • Písma: Rychle a snadno procházet písma, experimentovat s nimi a vybírat ta pravá.

 • Podpora pro více dokumentů: Práce s více dokumenty a přepínání mezi nimi na více monitorech v zobrazení karet. Lze tak zjednodušit libovolný projekt.

 • Nástroje pro úpravu fotografií v aplikaci PHOTO-PAINT: Vytváření jedinečných obrázků díky“kapalinovým“ nástrojům citlivým na tlak (Rozmazání, Přitažení a Vír) a novým fotografickým efektům (Rozostření Bokeh, Sépiový odstín a Stroj času).

 • Podpora vysokého DPI: Zajištění konzistentního vzhledu na všech zařízeních s monitory s vysokým DPI. Rozhraní lze snadno přizpůsobit pro dotykové obrazovky, díky tomu je kompatibilní s nejnovějšími počítači, notebooky i tablety.

 • Generátor QR kódů: Vytváření přizpůsobených QR kódů, které obsahují barvy, obrázky a text. Jedním klepnutím se lze ujistit, že daný QR kód je platný pro všechna mobilní zařízení.

 • Zarovnávací vodicí linky: Rychlé a přesné nastavení polohy jednotlivých objektů díky navrženým zarovnáním s blízkými objekty.

 • Podpora písem OpenType® včetně asijských textů: Úspora času díky rozšířené podpoře písem OpenType, včetně asijských fontů, která zajišťuje naprostou kontrolu nad typografií.

 • Nativní služba pro výměnu obsahu: Snadná spolupráce díky sdílení vektorové či rastrové grafiky a přechodových výplní s komunitou prostřednictvím online úložiště integrovaného s nástrojem Corel® CONNECT™.

Nově jsou také k dispozici související aplikace od společnosti Corel:

 • NOVINKA – aplikace Patterns (iPhone iOS 7): Pro vytváření jedinečných vzorů z digitálních fotografií, a poté lze tyto vzory sdílet a synchronizovat s produktem CorelDRAW X7 prostřednictvím služby Corel Content Exchange nebo s jinými aplikacemi, jako je Photoshop. Aplikace je k dispozici zdarma na webu Apple Store.

 • VYLEPŠENÍ – aplikace Designs (Windows 8.1): Pro vyhledávání a sdílení obrázků v Corel Content Exchange a na webech iStockPhoto, Fotolia a dalších galeriích. Prostřednictvím služby Microsoft OneDrive je možné obrázky přímo synchronizovat s produktem CorelDRAW. Tato aplikace je zdarma k dispozici na webu Windows Store.

Sada CorelDRAW Graphics Suite X7 zahrnuje následující aplikace:

 • CorelDRAW® X7: Intuitivní aplikace pro vektorové ilustrace a stránkový zlom

 • Corel® PHOTO-PAINT X7: Aplikace pro profesionální úpravu fotografií

 • Corel® PowerTRACE X7: Nástroj pro převod rastrové grafiky na vektorovou (zahrnuto v aplikaci CorelDRAW X7)

 • Corel® CONNECT X7: Prohlížeč pro přístup k digitálnímu obsahu v Corel Content Exchange a na místním počítači

 • Corel® Website Creator: Aplikace pro návrh webových stránek

 • Corel® CAPTURE X7: Nástroj pro snímání obsahu obrazovky jedním kliknutím.

 • PhotoZoom Pro 3: Plug-in pro export a zvětšování digitálních obrázků z Corel PHOTO-PAINT

 • ConceptShare: Nástroj pro spolupráci a sdílení grafiky a nápadů s kolegy a klienty

Sada CorelDRAW Graphics Suite X7 také obsahuje 10 000 klipartů a digitálních obrázků, 2 000 digitálních fotografií ve vysokém rozlišení, 1 000 písem OpenType, 350 profesionálně navržených šablon, 2 000 šablon vozidel, 800 rámečků a vzorků, více než 5 hodin výukových videí a mnoho dalšího.

Kompletní obsah sady CorelDRAW Graphics Suite X7 a odkaz na stažení 30denní zkušební verze zdarma naleznete na adrese www.corel.com/coreldraw.


Společnost Corel nabízí uživatelům možnost volby

Společnost Corel si uvědomuje, že se mezi zákazníky liší preferovaný způsob nákupu. Proto mohou zákazníci zakoupit sadu CorelDRAW Graphics Suite X7 třemi jedinečnými způsoby:

 • Trvalá licence: Provede se jednorázová platba a produkt zůstává uživateli natrvalo (k dispozici jako krabicová verze nebo verze ke stažení)

 • Členství Premium: Přidání členství Premium k trvalé licenci za symbolickou cenu zajistí okamžitý přístup k novým funkcím, exkluzivní obsah a upgrade na další hlavní verzi sady CorelDRAW Graphics Suite bez dalších poplatků.

 • Předplatné: Měsíční nebo roční poplatek a produkt lze používat tak dlouho, jak dlouho budou tyto platby prováděny. Získají se tak stejné výhody jako u členství Premium.

Dostupnost a ceny

Sada CorelDRAW Graphics Suite X7 je nyní dostupná v angličtině, němčině, italštině, francouzštině, španělštině, brazilské portugalštině, holandštině, polštině, češtině, ruštině, zjednodušené čínštině, tradiční čínštině a japonštině. Lze ji stáhnout na adrese www.corel.com/coreldraw. Dodávky začnou 7. dubna 2014. Plná verze bude k dostání za 530 EUR bez DPH a upgrade za 299 EUR bez DPH. Předplatné je dostupné za 24,95 EUR včetně DPH za měsíc nebo za 196,23 EUR včetně DPH za rok. Členství Premium je k dispozici za 97,87 EUR včetně DPH za rok. K dispozici jsou rovněž objemové licence pro komerční sektor a vzdělávání.

Zdroje v médiích a na blozích

Další zdroje týkající se produktu CorelDRAW, včetně videí, obrázků a materiálů pro recenzenty, naleznete na adrese https://corel.box.com/coreldraw

O společnosti Corel

Corel je přední softwarová společnost, která nabízí některé z nejznámějších produktů pro tvorbu grafických návrhů a práci s digitálními médii. Díky kompletnímu portfoliu inovativních produktů si společnost Corel vybudovala pověst dodavatele řešení, se kterými se uživatelé snadno seznamují a které pomáhají dosahovat nových úrovní kreativity a produktivity. Odborníci reagovali na inovativnost, provedení a hodnotu našeho softwaru stovkami ocenění.

Produktové řady společnosti Corel, které využívají miliony lidí po celém světě, zahrnují produkty CorelDRAW® Graphics Suite, CorelDRAW® Technical Suite, Corel® Painter®, Corel® PaintShop® Pro, Corel® VideoStudio®, Corel® WordPerfect® Office, Corel® PDF Fusion a CorelCAD™. Další informace o společnosti Corel naleznete na adrese www.corel.com.

© 2014 Corel Corporation. Všechna práva vyhrazena. Corel, logo Corel, logo Corel s balónem, kombinace loga Corel a loga Corel s balónem na sobě i vedle sebe, CorelDRAW, CAPTURE, CONNECT, Painter, PaintShop, PHOTO-PAINT, PowerClip, PowerTRACE, VideoStudio, Website Creator a WordPerfect jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky společnosti Corel Corporation a/nebo jejích poboček v Kanadě, USA a/nebo v dalších zemích. Všechny ostatní uvedené ochranné známky jsou majetkem příslušných vlastníků. Patenty: www.corel.com/patent

top


www.multimedia-activity.cz - webdesign, webhosting, multimedia, reklama, potisk triček

COREL.com  / Obsah 2002 CORELclub.cz