Makro R-Otřepy #2

Verze: CorelDRAW® ~X6+

[30.03.2021 Zdeněk Rampas, aktualizováno 07.04.2021]

Makro R-Otřepy je velmi specializované a využije ho jen asi návrhář balzových modýlků nebo ten, kdo řeže laserem, ale možná pomůže i někomu jinému k něčemu, co mě nenapadlo.

Vytvoříte sadu křivek pro raznici, tak jak jste je ale namalovali, by vyražené tvary z dýhy či vypálené laserem hned vypadly. Proto musíte celkem pracně křivky budoucí raznice na vhodných místech přerušovat.

Takže máte něco jak o je tohle:

Otřepky zdroj

A potřebujete toto:

Otřepky výsledek

Otevřete svůj dokument, nakreslete si obdélník, kterým chcete vykrajovat Otřepy (omlouvám se, pokud nepoužívám termíny úplně správně) a vyberte jej. Spusťte makro/skript Otřepy a vyberte první křivku, kterou chcete obdélníkem pojednat. Pak klepněte na Potvrď. Pak vyberte další atd. Pokud na to máte nervy, můžete pracovat v automatickém režimu (bez potvrzování), kdy jen přesouváte vykrajovací obdélník a ukazujete na křivky, které má vykrojit.

Okno makra

Otřepky postup

Ukončení tlačítkem Konec smaže vykrajovací obdélník, pokud skript zavřete systémovým tlačítkem ×, skript se zavře a obdélník na výkresu zůstane.

Makro ke stažení:

R_Otrepy V3 [Verze 3, 07.04.2021]

*****

Nevíš si rady s makrem? Přečti si úvodní článek o skriptech v Corelu Skripty - Makra v CorelDRAW – jednoduše a pro začátečníky

top

 

COREL.com  / Obsah 2002 CORELclub.cz